Czy badanie MRI podczas ciąży jest bezpieczne?

Witam wszystkich.Mam pytanie co do badania MRI podczas ciazy.Od 2 lat mam przepukline kregoslupa odcinka ledzwiowego ,dostalam 3 zastrzyki ktore nie pomogly i rechabilitacje stosowalam tabletki przeciwbolowe oxicodon 5 mg . Teraz okazalo sie ze jestem 3 miesiace w ciazy tabletki odstawilam bol sie nasilil .Tutejsi lekarze(mieszkam w holandi) nie akceptuja dolegliwosci .chciala bym powtorzyc badanie RM ,czy w ciazy to bespieczne jest.Dziekuje.

Witam serdecznie,

Badanie MRI jest badaniem bezpiecznym i może być wykonane u kobiet w ciąży. Aczkolwiek należy poinformować o tym fakcie personel medyczny w placówce, w której będzie Pani miała wykonane badanie MRI.

Pozdrawiam.