Czy badanie patamorfologiczne wycinka błony śluzowej języka może potwierdzić refluks żołądka?

Witam czy badanie patamorfologiczne wycinka błony sluzowej języka może potwierdzić refluks żołądka ?Wynik badania to :Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego,pojedyncze komórki parakeratotyczne ,pojedyńcze łuski rogowe, obfita flora bakteryjna.Lekarz stwierdził po moim języku że mogę mieć coś z żołądkiem np . refluks i kazał zrobić te badania a także być możę zrobić gastroskopie i usg .Mój problem to nalot na języku i czerwone plamy z żółtą lub białą otoczką .

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

Standardem w rozpoznawaniu choroby refluksowej przełyku jest pH-metria. Obraz uzyskane w badaniu gastroskopowe może znacznie pomóc w diagnozie refluksu oraz wykluczyć inne, potencjalnie groźne dla zdrowia stany.