Czy badanie Prolaktyny wykonuje się w trakcie miesiączki?

Czy badanie PRL wykonuje się w trakcie miesiączki? Witam serdecznie. Dzisiaj byłam na wizycie u p. Ginekolog. Zaleciła Mi badania TSH, FTR, TPO, TG, oraz PRL- 2-9 dnia cyklu od 7-8 godziny. Nie bardzo wiem jak się przygotować na to ostatnie badanie, czyli PRL, i czy badanie to wykonuje się w trakcie miesiączki ? Pozdrawiam, Sandra.

Witam. Wszystkie wymienione przez Panią badania oznacza się z próbki krwi pobranej rano, na czczo. Optymalnie aby badanie było wykonane już po zakończeniu krwawienia miesięcznego.