Czy badanie przeciwciał przeciwcytrulinowych markera RZS można robić podczas brania sterydów?

Dzień dobry, proszę o odpowiedź na pytanie: czy badanie przeciwciał ANTY CCP / przeciwciał przeciwcytrulinowych/ markera RZS można robić podczas brania sterydów w tabletkach Encorton ? Biorę je na odczulanie 20 mg 2 x 1 tabletka. Nie leczę się u reumatologa, diagnozuję sama czy mam reumatyzm. Mam podwyższony odczyn Waaller Rosego 32 norma poniżej 8. Podwyższone monocyty 0,86 zamiast 0,8 oraz choruję na Hashimoto. Czy na wynik tego markera ma wpływ branie tabletek Encorton ?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może mieć mieć wpływ na wynika tego badania, Proponuję udać się do lekarza reumatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.