Czy badanie RTG jest zagrożeniem dla wczesnej ciąży?

Od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dziecko, ostatnio okres miałam 03.12.2010 (moje cykle trwają zazwyczaj 30-31 dni, ostatni trwał 35 dni), a 17.12.2010 miałam prześwietlenie RTG zęba, (pani robiąca RTG założyła mi specjalna pelerynę ochronną), obawiam się, że mogę być w ciąży, czy to prześwietlenie miało wpływ na dziecko? Jeśli tak, to czy duży?

Dzień dobry!
W dniu prześwietlenia były dni płodne, a więc do ewentualnego powstania zarodka mogłoby dojść po prześwietleniu. Dlatego jeśli z tego cyklu będzie ciąża, to prześwietlenie nie powinno mieć wpływu na płód, zwłaszcza, że okolica brzucha była osłonięta, a promienie skierowane na głowę.
Z poważaniem