Kobieta , 30 lat

Witam serdecznie!

Lekarz mój podał wg usg, że dzidziuś ma 10mm tzn. 7t. 0d a OM zaczęła się 8t.1d temu. Stosunki były 9 i 10 dnia cyklu. Gdy zapytałam jak to jest z tym ustalaniem wieku ciąży to odpowiedział, że usg podaje wiek od zapłodnienia a od OM jest wiekiem przyjętym ogólnie. Zastanawiam się, ponieważ w portalu czytałam, że usg dolicza 2 tyg.

Czy to mój lekarz źle mi mówi, czy mój dzidziuś jest za malutki jak na wiek od OM?

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!

Badanie usg określa wiek ciąży od daty ostatniej miesiączki a nie od daty zapłodnienia.
Czasem termin porodu wyznaczony według badania USG jest różny od terminu obliczonego według daty ostatniej miesiączki. Jeśli rozbieżność ta jest mniejsza niż dwa tygodnie, nie ma powodu do obaw.

Jeśli różnica pomiędzy terminem wyznaczonym wg USG a tym z OM jest większa niż 7 dni, to obowiązuje nas termin z USG. W Pani przypadku ta różnica nie jest duża dlatego nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Ciąża – Dwie kreski na teście ciążowym potrafią uszczęśliwić niejedną kobietę, która stara się o dziecko. Jednak w pierwszych tygodniach ciąża może dać się we znaki: poranne mdłości, bóle głowy, wrażliwość na zapachy, zmienność nastrojów – to tylko niektóre z pierwszych objawów ciąży.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach