Czy badanie USG w ciąży może zaszkodzić dziecku?

Witam z powodu plamien w 1 trymestrze ciąży mialam zrobione 2 usg w ciągu 2 godzin w szpitalu (dwóch różnych lekarzy sprawdzalo przyczynę plamienia).Czy mogło to mieć negatywny wplyw na plod?Na drugim usg dziecko spało.Dziekuje za odpowiedź.Kobieta lat 35

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno to w żaden sposób wpłynać na ciążę, nie ma powodu do niepokoju.