Czy bakteria E. coli jest zagrozeniem w ciąży?

Witam,
Jestem w 33 tc. Wykryto u mnie z posiewu moczu e.coli. Dostałam leki. Czy w moim przypadku ta bakteria jest zagrożeniem dla dziecka (to dopiero 8 m-c)? Wykryto ponad 100 tyś bakterii w 1ml :/.
Zaznaczę, że mam zaplanowane cc (przymusowo) na 21.03. Czy antybiotyk jest bezpieczny w 3 trymestrze ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Zakażenia układu moczowego (nawet jeśli są bezobjawowe) wymagają starannego leczenia u kobiet ciężarnych ze względu na zwiększanie ryzyka porodu przedwczesnego i tendencję do uogólniania się.
Zdecydowanie większe ryzyko dla rozwijającej się ciąży niesie nie leczona infekcja niż antybiotyki z grupy penicylin stosowane w jej leczeniu.