Czy bakteriofobia jest uleczalna?

Witam, od ok 2 lat mam objawy bakteriofobii, zaczeło się od tego ze długo myłam ręce np po przyjściu z zakupów, teraz nie chce dotykać niczego, boje sie chodzić do szkoły w obawie ze ktoś mnie dotknie i zachoruje. gdzie mam szukać pomocy, czy bakteriofobia jest uleczalna?

Witam Panią Serdecznie,

Proponowałabym Pani udać się do Poradni zdrowia psychicznego, celem podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby skuteczna w leczeniu występujących u Pani symptomów.

Życzę Pani pomyslności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry.

Objawy o których Pani wspomina są charakterystyczne dla zaburzenia obsesyjno - kompulsyjnego.
W związku z tym proponuję wizytę u psychoterapeuty, najlepiej w nurcie beharionalno - poznawczym.

Dariusz Pysz-Waberski