Kobieta , 20 lat

Po ciąży gdy dostałam już okres zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Wszystko było dobrze, ale gdy wzięłam 8. tabletkę zaczęło się krwawienie przypominające miesiączkę i tak skończyłam opakowanie 21 tabletek i teraz jest 3. dzień jak mam przerwę w stosowaniu. Dodam, że wcześniej nie zażywałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Proszę o pomoc. Czy to normalne i jak długo to może trwać?

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,
Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych są plamienia/krwawienia śródcykliczne. Mogą się one utrzymywać przez pierwsze 3-4 opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Jedanka w przypadku bardzo nasilonych krwawień wskazana jest konsultacja ginekologiczna. Prawdopodobnie konieczna będzie zmiana tabletek na inne.
Pozdrawaiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: