Czy bardzo powinnam się spieszyć z wymianą plomby źle założonej?

1.5 miesiąca temu byłam u stomatologa w celu zaplombowania zęba, jednak niedawno kiedy zrobiłam rentgen okazało się, że plomba nie wypełnia całej dziury w środku. Teraz niestety będę leczyć zęba kanałowo u innego stomatologa, więc chciałam zapytać czy bardzo powinnam się spieszyć z wymianą plomby źle założonej?

Piotr Brzezik

Witam, czy nieprawidłowości wypełnienia zostały stwierdzone przez lekarza? Zdjęcia RTG nie są łatwe do interpretacji przez osoby nie związane z tematem. Przy okazji wizyty w celu leczenia kanałowego może Pani poprosić lekarza o ocenę wspomnianego wypełnienia.

Pytanie czy faktycznie jest to pusta przestrzeń czy tylko materiał ,który nie kontrastuje w RTG , czy zostawiona zębina próchnicowa , trzeba to dokładnie zweryfikować na Rtg i z historią leczenia zęba , proszę porozmawiać z lekarzym wykonującym wypełnienie , może się wszytko wyjaśni , lub chętnie poprawi ewentualną niedoskonałość , raczej proponowałbym z tym nie czekać