Czy bardzo zmniejszona zostaje skuteczność tabletek?

Witam, tabletki antykoncepcyjne zażywam 4 miesiąc. Pominęłam jedną tabletkę, ale nie wiem kiedy dokładnie, znalazłam jedną w torbie, bo zawsze własnie w niej trzymam tabletki. Myślałam, że to ta z dnia poprzedniego, bo nie byłam pewna czy zażywałam i zażyłam od razu dwie. Opakowanie kończę za 2 dni. Teraz mam wątpliwości, wydaje mi się, że jednak ta tabletka musiała być z innego dnia. Mój chłopak zwykle nie dochodzi we mnie, raz się zdarzyło i było to w 2 tygodniu przyjmowania tabletek. Czy bardzo zmniejszona zostaje skuteczność tabletek? Czy teraz mam zacząć kolejne opakowanie bez robienia przerwy? Bardzo proszę o odpowiedź.

Jeżeli nie przyjęła Pani w ogóle 1 tabletki, czyli była 1 doba bez leku to skuteczność mogła nie zostać zachowana. Może Pani rozpocząć kolejne opakowanie bez robienia przerwy