Czy będąc dziewicą mogę zajść w ciążę?

Kilka dni temu uprawiałam z chłopakiem petting, byliśmy oboje w bieliźnie, leżeliśmy obok siebie. Gdy pieściłam jego członek, doszło do wytrysku. Osuszyłam dłoń o pościel. Jakiś czas później poszłam do toalety i podcierając się przypadkowo dotknęłam palcem, na którym wcześniej była sperma okolic pochwy. Jestem dziewicą. Kwestie potencjalnej ciąży wywołują u mnie lekką panikę, więc zaraz podmyłam okolice intymne płynem do higieny. Być może nie myślę racjonalnie, wydawało mi się, że w tych kwestiach mam dość dużo wiedzę w związku ze studiami biologicznymi, jednak na myśl o tym zdarzeniu robi mi się gorąco z nerwów. Czy po osuszeniu dłoni na ręce mogą pozostawać plemniki? Czy konieczne jest, by w pochwie znalazła się sperma wraz ze śluzem kobiety, czy wystarczy taka drobna chwila nieuwagi? Czy plemniki mogą dostać się do pochwy i dalej z warg sromowych?

Redakcja abcZdrowie

W opisanej przez Panią sytuacji nie widzę możliwości zajścia w ciążę. W przyszłości proponuję mycie rąk ciepłą wodą i mydłem.