Czy będąc w śpiączce można słyszeć i czuć czyjś dotyk?

Mam pytanie ponievvaż nie daje mi tos pokoju.tacie z povvodu zakażenia odervvała się aorta sztuczna od naturalnej.Tate operovvali ale nie vvybudzili go ponievvaż stan był krytyczny i stvvierdzili ,że sen zreperuje jego organizm.Byłam przy tacie zastanavvia mnie czy vv tej śpiączce słyszał mnie i czuł mój dotyk??

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nauka nie jest w stanie stwierdzić czy Pacjenci przebywający na oddziałach intensywnej terapii, w nawet głębokiej śpiączce nas nie słyszą bądź nie czują dotyku. Czasem pacjenci po wybudzeniu się zdawali relację z tego co się działo pomimo że byli w śpiączce. Pozdrawiam.