Czy będę dobrze widzieć po zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Witam. Zastanawiam się nad zabiegiem laserowej korekcji wzroku, ale mam jedno zasadnicze pytanie. W tym roku będę miał 40 lat, a wiadomo, że od tego wieku pojawiają się problemy z widzeniem z bliska. Czy jeżeli usunę zabiegiem swoją wadę krótkowzroczności -1,25 oko prawe oraz -0,5 z astygmatyzmem -0,5 oko lewe i będę widział dobrze na dalekie odległości, to czy nie będę potrzebował okularów na bliskie odległości (do czytania) odpowiednio 1,25 i 0,75. Nie będę ukrywał, że taką otrzymałem informację od okulisty, ale chciałbym ją potwierdzić. Zaznaczam, że dominujące mam oko lewe, a monowizja się u mnie niezbyt sprawdza... Proszę o szczerą odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam. Po wykonaniu laserowej korekcji wzroku wady krótkowzrocznej będzie Pan potrzebował okulary do pracy z bliskiej odległości. Pozdrawiam