Czy będę miała problemy z utrzymaniem ciąży?

Od kiedy zaczęłam miesiączkować miałam problemy z nieregularnymi miesiączkami, pojawiały się co kilka miesięcy. Wyniki badań były dobre. Brałam luteinę, ale nic nie pomogła. Miesiączka sama się w miarę uregulowała, występowała co dwa miesiące, a pomiędzy tymi miesiącami były plamienia. W styczniu byłam u ginekologa, cytologia i usg wyszły w porządku, dostałam skierowanie na badania gdy tylko pojawi się miesiączka. Nie pojawiła się więc zrobiłam dwa testy ciążowe i wynik jest pozytywny. Czy mam się obawiać, że będę miała problemy z utrzymaniem ciąży? Około roku staramy się z mężem o dziecko i z tej ciąży oboje się bardzo cieszymy. Z góry dziękuje.
Pozdrawiam

Witam serdecznie!
Bez niepełnej diagnostyki zaburzeń miesiączkowania nie jestem w stanie udzielić Pani jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie. Nieregularne miesiączki z towarzyszącymi plamieniami często są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi mogącymi wpływać na prawidłowy rozwój ciąży. Nie jest to jednak pewne i jednoznaczne.
Ze względu na zapłodnienie mające miejsce w czasie diagnostyki sugerowałabym skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, który ustali dalsze postępowanie minimalizujące ryzyko nieprawidłowego rozwoju ciąży.
Pozdrawiam.