Czy będę miała USG?

 Jestem w 10. tygodniu ciąży. Czy będę miała robione USG i czy ono wykaże, czy wszystko jest w porządku z dzieckiem?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pierwsze z trzech "obowiązkowych" badań USG wykonywane jest między 11. a 14. tygodniem ciąży. Płód nie jest wtedy jeszcze na tyle duży, by można było wykluczyć wady anatomiczne (np. wady serca), ale jest to bardzo dobry moment, by oszacować np. prawdopodobieństwo zespołu Downa, dokonując pomiaru tzw. przezierności karkowej i oceniając kość nosową.

Zapraszam do lektury artykułu na temat USG w ciąży: USG http://parenting.pl/portal/usg-w-ciazy.

Pozdrawiam serdecznie!