Czy będę miała usuniętą pierś?

Dzisiaj byłam na badaniu USG piersi. Otrzymałam taki wynik. Wynik badania USG: Sutki o typowym dla wieku utkaniu tłuszczowym. Prawdopodobnie na godz. 10, ok. 50 mm od brzegu otoczki, 12 mm pod skóra gwiazdkowata zmiana typu tu ok. 14x8x14 mm silnie pochłaniająca falę dźwiękową, z mikrozwapnieniami. Tkanki otaczające hiperechogeniczne, zatarte. W prawym dole pachowym patologiczny węzeł chłonny ok. 8 mm. BIRADS-USG 5. Wskazana BGC zmiany w sutku i BACC węzła chłonnego. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Z nadesłanego opisu wynika, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zmiana wykryta w piersi ma charakter złośliwy. Natomiast, aby na 100% potwierdzić to lub wykluczyć, konieczna jest weryfikacja zmiany (biopsja cienkoigłowa lub badanie histopatologiczne wyciętego guza). Na podstawie tego wyniku zapadnie decyzja o operacji.

W przypadku niewielkich zmian (do 2 cm) możliwe jest zachowanie piersi (wycięcie guza z szerokim marginesem tkanek) lecz tylko pod warunkiem, że nie ma przerzutów w węzłach chłonnych pachy. W innych sytuacjach konieczne jest usunięcie piersi wraz z zawartością pachy (węzły chłonne).

Pozdrawiam serdecznie