Czy będę mieć dzieci po obu resekcjach jajników?

Witam,
od miesiąca męczą mnie brązowe upławy, nigdy nie miałam czegoś takiego, mam 23 lata, nie zabezpieczam się z moim partnerem w żaden sposób. Wspomnę, że mam nadżerkę, którą usuwam już 3 rok i nic (zamrażanie) żadnych efektów.
Rok temu byłam na laparoskopii z powodu torbieli jajnika prawego, zrobiono mi laparoskopię i resekcję tego jajnika, a 2 lata temu miałam laparoskopię i resekcję jajnika lewego. Nie wiem, co jest grane, miesiączkę mam skąpą, a z moim mężem od 1,5 roku planujemy dziecko i nic z tego nie wychodzi.
Dodam, że biorę kwas foliowy. Nie mam dzieci, proszę o odpowiedź, bo już nie wiem, co robić i czy będę mieć dzieci po obu resekcjach jajników.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Po resekcji torbieli na obydwu jajnikach Pani rezerwa jajnikowa jest zmniejszona, wiąże się to z mniejszą szansą na ciążę oraz zwiększonym ryzykiem wcześniejszej menopauzy. Jeżeli któryś z jajników jest całkowicie wycięty (nie mogę tego odczytać z treści Pani pytania), to ta szansa na ciążę jest jeszcze mniejsza.
Pozostaje Pani podejmować nieustające próby, licząc że za którymś razem się uda. Upławy mogą być związane z nadżerką, mogło też dojść do infekcji dróg rodnych, szczególnie jeśli mają nieprzyjemny zapach.
Powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, który oprócz zdiagnozowania przyczyn krwawienia, oceni, czy dochodzi u Pani do owulacji.
Pozdrawiam serdecznie!