Czy będę mieć problemy z zajściem w ciążę?

Witam.Podczas wizyty u ginekologa powiedziałam o moich bolesnych miesiaczkach i przez usg dowiedziałam się ze mam endometrioze pani doktor powiedziała ze sa ,,niewielkie zmiany endometrium ,, powiedziała jakie są możliwości wyciszenia tej choroby czyli ze tabletki antykoncepcyjne lub laparoskopia a najlepiej gdybym zaszła w ciążę ale ja dziecko planuje za 3-4 lata i nie wiem czy lepsze teraz tabletki czy laparoskopia lekarz proponuje tabletki ale ja się boję ze później będą problemy z ciążą?

Ciąża w tym wypadku jest najlepszą terapią i daje możliwość przyszłym ciążom. Proszę rozważyć także tę opcję. Tabletki antykoncepcyjne nie spowodują braku możliwości zajścia w ciążę w przyszłości. W tej chwili nie wiemy na 100%, czy może Pani byc w ciąży i też należy o tym pamiętać.