Czy będę miesiączkować po usunięciu trzonu macicy?

jestem6 tygodni po operacji usunieciatrzonu macicy z jajowodami czy bede jeszcze miesiaczkowac i czy potrzebna jest terapia hormonalna

Lek. Paweł Szadkowski

Jajniki nie zostały usunięte, więc jeśli pracują prawidłowo, nie będzie potrzeby stosowania terapii hormonalnej. Skoro został usunięty sam trzon, bez szyjki macicy, może dochodzić do krwawienia miesięcznego.