Czy będę mógł biegać po zabiegu mikrozłamań, waporyzacji, schavingu stawu kolanowego?

Witam serdecznie. Czy będę mógł biegać(lądując na śródstopiu)po zabiegu mikrozłamań, waporyzacji, schavingu stawu kolanowego po diagnozie artrozy 2°, i usunięciu żylaka VSM sin tej samej nogi?Lub tai chi, qigong w statycznych pozycjach np. półprzysiad(kolano nie wychodzi po za pionową linię palców stopy, udo równoległe do podłoża),teoretycznie wzmacniający stawy, ale czy takie kilkuminutowe pozycje z ciężarem ciała nie sprowokują tendencji powstawania żylaków? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawi

Dobrze prowadzone tai chi raczej zapobiega żylakom. Co do biegania to dopiero po konsultacji lekarza. Rozumiem, że jest Pan również pod opieką fizjoterapeuty?
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki