Czy będę mogła zajść w ciążę po aborcji?

Mam pytanie, bo pół roku temu usunęłam ciążę poprzez aborcję, ale tylko dlatego, że miałam już jedno dziecko w wieku 4 miesięcy i bałam się, że z dwójką maluszków sobie nie poradzę finansowo, ale pomijając ten fakt, bardzo chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko w późniejszym czasie.
Czy mam jakieś szanse na ponowne zajście w ciążę czy nie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Trudno mi oceniać po tak suchym opisie Pani szanse na kolejne dziecko. Mogę tylko powiedzieć, że kobiety, które miały w przeszłości usuwaną ciążę, nierzadko zachodzą w kolejną i chcianą ciążę.
Udaje im się ją szczęśliwie donosić. Zdarzają się jednak również powikłania po łyżeczkowaniu (wykonanym zarówno po poronieniu spontanicznym, jak i podczas aborcji), takie jak zrosty wewnątrzmaciczne, które mogą utrudnić zajście w ciążę i/lub doprowadzić do poronienia. Trudno przewidzieć, jak będzie w Pani przypadku.
Życzę Pani i Pani dziecku, by kolejna ciąża zakończyła się szczęśliwie.
Pozdrawiam!