Czy będzie możliwa operacja oszczędzająca pierś?

dzien dobry. Na podstawie biopsji zdiagnozowano u mnie w prawej piersi nowotwor. (invasive carcinoma G2). Tomografia komputerowa mowi: guz sutka - 29x22mm. wezly chlonne: -dolu pachwowego P - kilka do 11mm, L- do 9mm -drobne pod m piersowym - do 5mm. Srodpiersia, wnek i nadopojczykowe niepowiekszone. Co to tak na prawde znaczy? Czy wezly sa powiekszone i koneicznie bedzie ich usuniecie, ale nie ma w nich przerzutow? Czy bedzie mozliwa operacja oszczedzajaca piers? Wizyte u onkologa mam dopiero za kilkanascie dni - chcialabym wiedziec cos wiecej, bo stres jest duzy.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy było usg dołów pachwowych ? Gdzie dokładnie jest zlokalizowany guz ? Konieczna wizyta u onkologa