Czy będzie zachowana skuteczność antykoncepcji?

Poprzednie opakowania pigułek hormonalnych R.... zaczynałam brać po 6 dniowej przerwie(czyli 7 dnia). Od tego miesiąca stosuję Y... (obie pigułki są jednofazowe dwuskładnikowe) i po dokładnym przeczytaniu ulotki wzięłam 8 dnia (po 7 dniowej przerwie). Czy w takim przypadku zostaje zachowana ciągłość i skuteczność antykoncepcji?Jak powinnam brać kolejne opakowania? Martwię się, bo nie wiem czy postąpiłam dobrze! Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję! Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę sprawdzić w ulotce obecnie stosowanych pigułek antykoncepcyjnych - prawdopodobnie można rozpocząć przyjmowanie nowych tabletek w dniu po zakończeniu okresu bez tabletek poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego.

Pozdrawiam!