Czy beta blokery wpływają na stężenie potasu we krwi?

Dzień dobry. Chciałam zapytać, czy beta blokery (a konkretnie metoprolol) wpływają w jakiś sposób na stężenie potasu we krwi? Chodzi mi czy mogą się przyczyniać do nadmiernego wydalania go z organizmu, przez co może grozić niedobór? Biorę taki lek od kilku lat i mam pewne obawy... Za odpowiedź dziękuję.

Witam!
Wręcz przeciwnie, beta-blokery (w tym metoprolol) mogą podwyższać stężenie potasu w surowicy. Wpływ ten nie jest znaczący, ale działanie takie może nasilać się w przypadku przyjmowania kilku leków podwyższających poziom potasu.