Czy bez cukrzycy można mieć hipoglikemię?

Witam serdecznie choruje na Pcos chciałam sprawdzić swój cukier po ociazeniu i zrobilam .wyniki wydają mi się ok ale glukoza po 3 godz wynosi 48mg/dl I to mnie niepokoi bo bardzo często w pracy miałam tak ze zjadlam tak kolo 13 jakieś słodycze i około 18.30 drżeni rąk kolatania serca poty jak bym miała zaraz stracić przytomnosc. Czy bez cukrzycy można mieć hipoglikemie ?

Lek. Michał Lenard

Tak, można. Powinna Pani zgłosić się z wynikami do endokrynologa, który zleci dodatkowe badania i zdecyduje o odpowiednim dla Pani postępowaniu. Pozdrawiam!