Czy bez wizyty u lekarza da się rozpoznać nerwicę żołądka?

Witam, Mam 25 lat i chciałabym się dowiedzieć czy da się rozpoznać bez wizyty u lekarza, nerwicę żołądka? Od jakiś 2 miesięcy mam problemy z żołądkiem... Często wymiotuję jak zaczynam się denerwować i strasznie boli mnie brzuch i głowa. Tak mam 3-4 razy w tygodniu conajmniej... W ciąży na pewno nie jestem. Piszę o tym tutaj bo chcę się dowiedzieć coś na temat nerwicy żołądka. Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam

Można podejrzewać, ze zaburzenia pojawiają się na tle emocjonalnym. Diagnozę jednak można postawić dopiero w gabinecie, dlatego zachęcam do spotkania z lekarzem psychiatra i/lub psychologiem. Doradzą także jak uporać się z trudnością.