Czy bezpieczne jest trzymanie w zębie trunki przez 3 tygodnie?

Czy bezpieczne jest trzymanie w zębie trunki przez 3 tygodnie w przypadku kiedy mam duży problem z bruksizmem? Czy istnieje obawa uszkodzenia opatrunku i potknięcia trutki? Czy można lecieć samolotem w takim stanie?

Zatruwanie zębów jest starą metodą leczenia która nie powinna już mieć miejsca przy obecnym stanie wiedzy i technologii. Leczenie kanałowe powinno odbywać się na jednej wizycie pod mikroskopem. Tylko takie działanie umożliwia wygojenie tkanek otaczających ząb i zachowanie go na długie lata.