Czy bezpiecznie jest usuwać dwie zatrzymane ósemki jednego dnia?

Czy jest bezpieczne usuwanie dwóch zatrzymanych ósemek jednego dnia?

Ósemki najlepiej usuwać pojedynczo. Czasem można usunąć dwie po jednej stronie (czyli górną i dolną z tej samej strony). Usuwanie więcej niż jednego zęba zatrzymanego na tej samej wizycie wiąże się z dużymi dolegliwościami bólowymi po zabiegu, dużym obrzękiem, szczękościskiem.

Witam!
Dużo zależy od tego,w jakim stopniu są zatrzymane...czy całkowicie w kości,czy już częściowo wyrżnięte! Usuwanie zatrzymanych zębów jest zabiegiem chirurgicznym o różnym stopniu trudności, w zależności od przypadku. Z reguły usuwa się pojedynczo ze względu na dyskomfort i trudności w jedzeniu po zabiegu ... Najlepiej zapytać się chirurga,który będzie wykonywał zabieg! Pozdrawiam,