Czy bezsenność jest objawem depresji?

Witam mam 22 lata spożywam często alkohol kiedyś leczyłem się neurologicznie jak byłem młodszy brałem leki tegretol 200 i witaminę b6 4 lata brałem do jakiego lekarza mam się zgłosić jeśli mam bóle głowy pulsowanie drgawki na całym ciele nerwobóle lęki bez senność nerwice chyba depresję tez słabom koncentrację i nie wiem do jakiego specjalisty mam się zgłosić proszę o pomoc bo wile wiedzieć odarzu niż po szpitalu chodzić po odziałch

Dzień dobry. Wiele zaburzeń może dawać podobne objawy lub różne ich kombinacje. Myślę, że lekarz internista po zapoznaniu się z Pana historią leczenia i objawami skieruje Pana odpowiednio na kolejne badania lub konsultację psychologiczną. Trudno tutaj o jednego specjalistę, który mógłby zadbać o pełną diagnostykę samodzielnie. Myślę, ze jednak warto poddać się temu procesowi poszukania przyczyny i skorzystać ze wskazanego kierunku leczenia. Droga do osiągnięcia równowagi i zadowolenia z życia jest zwykle krótsza niż się wydaje. Pozdrawiam.

Witam Pana
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
nerwice, lęki, depresja i wiele innych.
Bezsenność często występuje razem z nerwicą czy depresją.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Pana problemy z pewnością są natury psychologicznej.
Aby skutecznie wyleczyć Pana problemy ze snem
i zaburzenia depresyjno – nerwicowe, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do włączenia psychoterapii zarówno
w proces leczenia zaburzeń depresyjno – nerwicowych
jak i bezsenności.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl