Czy biała sperma to dowód na bezpłodność?

Witam! Mam 14 lat i podczas masturbacji zamiast spermy (białej) leci mi przezroczysty tak jakby płyn i nie mam pojęcia czy jestem bezpłodny albo mam jakiś problem. Proszę o pomoc! A i jeszcze podkreślę, że jestem prawiczkiem.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Prawdopodobnie w Twoim przypadku nie jest to powód do zmartwienia. Masz 14 lat - twój organizm dopiero rozpoczyna długi proces dojrzewania płciowego, który potrwa jeszcze kilka lat. To, że jesteś zdolny do wytrysku nie oznacza jeszcze, że produkujesz pełnowartościowe plemniki. Dojrzewanie Twoich jąder cały czas trwa, a wygląd ejakulatu będzie się zmieniał z czasem. Przezroczysta wydzielina podczas wytrysku jest charakterystyczna dla bardzo młodych mężczyzn albo też dla tych, u których często dochodzi do ejakulacji, czy to w czasie masturbacji czy też współżycia. Nie świadczy to więc o Twojej bezpłodności ani chorobie, ale jest naturalnym zjawiskiem, które nie powinno budzić Twojego niepokoju. Nawet później barwa i przezroczystość spermy nie zawsze będą takie same. Jej kolor i konsystencja zależy bowiem również od diety i aktywności fizycznej. Prawidłowo u dojrzałych mężczyzn jest ona przezroczysta z odcieniami żółtego, białego a nawet szarego. Wszystko to jednak przed Tobą.

Pozdrawiam