Czy biała wydzielina w ciąży jest groźna?

Witam
Jestem w 6 tyg. ciąży i ostatnio zauważyłam gęstą białą wydzielinę o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Dodam, że już jakiś czas temu bardzo mnie swędziała i piekła pochwa. Używam czasami żelu do higieny intymnej, który mi ginekolog zlecił.
Proszę o szybką odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Biała wydzielina o nieprzyjemnym zapachu najprawdopodobniej jest związana ze stanem zapalnym dróg rodnych. W ciąży każda infekcja jest bardziej niebezpieczna.
Proszę jak najszybciej udać się na wizytę do ginekologa, który zleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam