Czy białko pochodzące z ryżu, makaronu i warzyw wlicza się do dziennego zapotrzebowania?

Witam czy bialko ktore pochodzi np.z ryzu, makaronu, warzyw wlicza sie do dziennego zapotrzebowania na bialko?? czy chodzi tylko o bialko np.z sera mleka??

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

białko roślinne wlicza się do dziennego zapotrzebowania, korzystnie jest je uzupełnić białkiem pochodzenia zwierzęcego.

Pozdrawiam