Czy bieganie zimą jest bezpieczne?

Czy bieganie zimą jest bezpieczne? Chodzi o możliwość przeziębienia się - ryzyko znacznie wzrasta?

Dzień dobry.
Przy prawidłowo funkcjonującym układzie immunologicznym nie ma zwiększonego ryzyka przeziębienia przy uprawianiu sportu zimą. Należy zadbać jedynie o odpowiednią odzież do ćwiczeń (koniecznie nieprzemakalną oraz nakrycie głowy). Po powrocie do domu należy też od razu się przebrać i wziąć prysznic, aby wyrównać temperaturę ciała. To wyziębienie bowiem sprzyja obniżeniu odporności i podatności na choroby.
Pozdrawiam.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

W ogóle nie wzrasta, wręcz przeciwnie - hartujemy się w ten sposób. Proszę jednak pamiętać o regularności i odpowiednim stroju.