Czy biegunka zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, wczoraj o godzinie 18:30 zażyłam tabletke antykoncepcyjna LOGEST. O godzinie ok 23 miałam luźny stolec. Następnie rano również trzy razy chodziłam do toalety. W ulotce nic nie jest wpomniane o biegunce jedynie o wymiotach, które zmniejszaja skutecznosc tabletki. Juz sama nie wiem czy biegunka zmniejsza skutecznosc czy nie. Prosze o odpowiedz.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Biegunka, która wystąpiła po tak długim czasie od zażycia środka antykoncepcyjnego nie miała wpływu na stopień wchłonięcia się tabletki.