Czy biopsja węzła wartowniczego jest konieczna?

Rozpoznanie: znamię dysplastyczne lub nietypowe znamię Spitz. Usg brzucha i węzłów w pachwinach-ok, RTG klatki piersiowej-ok, badania krwi-ok. Czy biopsja węzła wartowniczego jest konieczna? jak bardzo inwazyjne jest to badanie? ile trwa rekonwalescencja po? czy można zrezygnować z tego badania? Inny lekarz, u którego konsultowałam wyniki uznał, że lekarz prowadzący jest nadgorliwy. Bardzo proszę o odpowiedź. Biopsja wyznaczona za 4dni.

W mojej opinii nie jest konieczna biopsja węzła wartownika. W związku z wątpliwością patologa co do rozpoznania można przekazać materiał histopatologiczny na konsultację do ośrodka referencyjnego -do universytetu medycznego .