Czy biopsję gruboigłową można zastąpić mammotoniczną?

MAM PYTANIE CZY MUSZE ZGODZIC SIE NA BIOPSJE GRUBOIGLOWA CZY MAM PRAWO PROSIC LEKARZA O ZROBIENIE BIOPSJI MAMMOTONICZNEJ I PRZY OKAZJI WYLUSKAC CALA ZMIANE?BADANIE MAMMOGRAFICZNE WYKAZALO PODEJRZANA MALA ZMIANE I UMOWIONA JESTEM NA WTOREK NA BIOPSJE JAK POWIEDZIAL DOKTOR GRUBOIGLOWA.OBAWIAM SIE ZE KILKAKROTNE NAKLOWANIE MOZE SPOWODOWAC AGRESYWNOSC ZMIANY A TAKZE DUZY BOL.CZYTALAM ZE MAMMOTONICZNA BIOPSJA TO JEDNORAZOWE WKLUCIE I DAJE 100% PEWNOSC .BARDZO SIE DENERWUJE A MAM 68 LAT.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje porozmawiać z lekarzem mającym wykonywać biopsje . Sadze ze po rodzaju zmiany w mammografie została ustalona taka a nie inna biopsja