Czy biopsję piersi wykonuje się w określonej fazie cyklu?

Witam,

w niedługim czasie będę mieć robioną biopsję piersi i mam w związku z tym pytanie: czy faza cyklu menstruacyjnego ma wpływ na wynik biopsji i bolesność samej biopsji? Bo od swojego lekarza prowadzącego nie otrzymałam na ten temat żadnych informacji... Powiedział tylko, że w trakcie biopsji nie może występować menstruacja.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Biopsję piersi można wykonywać w każdej fazie cyklu, oprócz - tak jak wspomniał Pani lekarz - mentruacji. Piersi najmniej są wrażliwe na ból około 10 dnia cyklu, więc ewentualnie można zaplanować badanie na ten moment.

Pozdrawiam serdecznie