Czy biorąc lek Duphaston można przybrać na wadze?

Czy biorac lek Duphaston mozna przybrac na wadze? Mam go zazywac przez okres 4 miesiecy tylko przez 10 dni w miesiacu. Biore teraz drugie opakowanie i mam wrazenie ze przybralam na wadze. Czy po odstawieniu wszystko wroci do normy? Zdesperowana

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeden ze składników leku Duphaston-estradiol może powodować obrzęki ciała, jak również zwiększenie masy ciała. Proszę podczas stosowania leku i po jego zakończeniu stosować zbilansowaną dietę oraz systematycznie uprawiać aktywność fizyczną trwającą co najmniej kilkadziesiąt minut (najlepiej codziennie). Pozdrawiam.