Czy biorąc tabletki antykoncepcyje chłopak może kończyć we mnie?

Witam. Od paru dni biorę tabletki antykoncepcyjne N**. Chciałam bym się dowiedzieć na jakiej to zasadzie działa? Czy jestem zabezpieczona od 1 tabletki czy też nie? Czy mój chłopak może kończyć w pochwie czy też nie za bardzo? proszę o odpowiedź:) Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli rozpoczęłaś stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu cyklu wówczas jesteś zabezpieczona od pierwszego dnia ich przyjmowania. Regularne stosowanie tabletek- czyli o stałej porze oraz nie pomijanie tabletek umożliwia wytrysk w drogach rodnych kobiety. Także w trakcie 7-dniowej przerwy, jeżeli pierwsza tabletka z kolejnego opakowania będzie przyjęta o właściwej porze i w terminie nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Nie ma antykoncepcji skutecznej w 100%, jednak stosowanie się ściśle do zaleceń daje duże zabezpieczenie.
Pozdrawiam!