Czy biorąc tabletki antykoncepcyjne, mogę mieć później problemy z zajściem w ciążę?

Czy biorąc tabletki antykoncepcyjne, mogę mieć problemy z zajściem w ciążę? Nie uprawiałam jeszcze stosunku, jestem dziewicą, a tabletki biorę od 5 miesięcy, ponieważ miałam bolesne miesiączki i jajnik wtedy bardzo bolał. Na usg nic nie wyszło, zdrowa jestem i mój ginekolog poradził tabletki. Chciałabym się tego dowiedzieć, bo przecież źle ginekolog ,by mi nie poradził, ale "koleżanki" ciągle mówią, że jeśli nic nie robię, to po co mi antykoncepcja, że będę miała problemy i w ogóle. Męczy mnie to i nie wiem, czy mam się nimi nie przejmować, dalej brać czy zaprzestać...? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie wpływa negatywnie na późniejszą płodność ani na stan płodu poczętego
po jej odstawieniu. Robiono wiele badań na ten temat (firmy farmaceutyczne muszą przebadać swoje produkty bardzo dokładnie). Spośród kobiet, które starały się o dziecko po odstawieniu pigułek, olbrzymia większość zaszła w ciążę w ciągu 6 miesięcy od odstawienia. Hormonalna antykoncepcja może najwyżej spowodować przejściową niepłodność trwającą miesiąc, dwa po ich odstawieniu. Potem płodność wraca do normy.

Pozdrawiam!