Czy biorąc tabletki i używając prezerwatyw, mogę mieć pewność, że nie zajdę w ciążę?

Witam! Cały czas nie jestem przekonana do tabletek. Ciężko mi jest zrozumieć, jak taka tabletka zabezpiecza przed ciążą. Czy tabletki działają na każdą kobietę, czy zdarzają się kobiety, u których nie działają??? Czy przy używaniu tabletek i prezerwatyw mogę mieć pewność, że nie zajdę w ciążę??? Proszę o odpowiedź. Moze Pan/Pani mnie uspokoi i będę mieć pewność.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Hormony zawarte w tabletce powodują, że u kobiety nie występuje owulacja. W sytuacji braku owulacji ciąża jest niemożliwa, gdyż plemniki nie mają czego zapłodnić.

Wystąpienie owulacji u kobiety stosującej prawidłowo tabletki antykoncepcyjne to kazuistyka.

Nie mogę (i nikt nie może) dać Pani 100% pewności, że nawet przy połączeniu tabletek z prezerwatywą nie zajdzie Pani w ciążę, jednak prawidłowo stosowane tabletki zmniejszają ryzyko zapłodnienia niemal do 0.