Czy biorę właściwe leki na moje schorzenia?

Witam, od pół roku leczę się u psychiatry z powodu natręctw i niestabilnego nastroju (dwubiegunowość). Biorę leki Sertranorm 150mg (od września) i ostatnio Spamilan 10Mg. Niestety źle się czuję. Mam problemy ze snem, koncentracją, często czuje chaos w głowie, nie mogę uspokoić swoich myśli. Słyszałem że Chad nie powinno się leczyć tylko antydepresantami. Od lutego nie widzę poprawy na lepsze. Czy powinienem zmienić lekarza? Czy biorę właściwe leki na moje schorzenia?

Witam,

w przypadku dwubiegunowości leczenie lekami przeciwdepresyjnymi nie jest przeciwskazane- jednak warto aby było łączone z lekiem stabilizującym nastrój (stabilizator). Monoterapia samym lekiem przeciwdepresyjnym zwiększa ryzyko wystąpienia manii, hipomanii lub stanu mieszanego (stanu, w którym współistnieją objawy depresyjne i maniakalne).
Reasumując- w przypadku dwubiegunowości warto byłoby dołączyć do leczenia przeciwdepresyjnego stabilizator.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl