Czy błona dziewicza może stanowić barierę dla prawidłowego działania krążka dopochwowego?

Dzień dobry. Czy błona dziewicza może stanowić barierę dla prawidłowego działania krążka dopochwowego? Jestem dziewicą i wybrałam Nuvaring na swoją pierwszą metodę antykoncepcyjną. Krążek założyłam bez problemu, jest niewyczuwalny. Czy jest on dobrze ulokowany, jeśli go nie czuję? Czy nieprzebita błona moze uniemożliwić mu odpowiednie działanie? Od kiedy będę zabezpieczona, jesli krążek został założony 2 dnia cyklu? Czy mogą być problemy przy pierwszym razie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzien dobry! Błona dziewicza nie stanowi problemu aby prawidłowo działał krążek dopochwowy. Jeśli założyła Pani go bez problemu i nie jest wyczuwalny , oznacza to ze jest prawidłowo założony i spełnia swoją funkcje. W Pani przypadku jego działanie zaczyna się po. 7 dniach od założenia. Nie będzie również stanowił problemu przy pierwszym razie.