Czy błona została przerwana?

Witam, jestem z chłopakiem 2 lata , za niedługo skończę 18 lat i postanowiliśmy że chcemy mieć ten pierwszy raz już za sobą ... Otóż mam kilka pytań ..... najważniejsze co, to nie wiem czy moja błona została przebita ? Gdy mój chłopak wchodził ...a raczej próbował były takie 2 momenty że poczułam tzw "rozerwanie" i poczułam jakby w mojej pochwie było strasznie mokro ....czułam tak że aż ten "śluz" ze mnie spływał..... przy tym wszystkim miałam ogromny ból .... chłopak próbował kilka razy wejść ..... gdyż my nie wiemy czy członek ma wejść cały czy wystarczy połowę ? Bo najbardziej mnie bolało gdy chłopak chciał całego wsadzić....wtedy mój organizm się bronił i po kilku próbach powiedziałam dość bo ból był nie miłosierny. Czy ten ból mógł być spowodowany m.in tym że chłopak źle wchodził? (bo tego nie ukrywam bałam się) A może tym że nie byłam wystarczająco mokra ...bo nie ukrywam było to zaplanowane i chcieliśmy mieć to z głowy, nie zrobiliśmy tego hop siup ale też nie czekaliśmy zbyt długo ;/ a może przez stres? bo też tak czytałam.  Po tym wszystkim..... chciałam sprawdzić czy mam przerwaną błonę ...więc wsadziłam palec ...bez problemu wszedł cały...ale gdy go wyjęłam i wsadziłam znowu ale lekko z innej "pozycji" niż wcześniej wtedy ciężko chciał wejść do takiej samej głębokości i lekko bolało ..... to jak to jest ? Palec wejdzie a członek nie ...? Po tym, na majtkach pojawiły się plamy brązowe i zauważyłam małe plamki krwi ...dodam że czułam pieczenie ...ale to troszkę niżej niż wejście do błony PS robiliśmy to oczywiście z zabezpieczeniem. Jestem dziewicą ..... więc za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje ...bo dopiero w ten etap wchodzimy z chłopakiem ...a chciałabym jak najwięcej się dowiedzieć ale tym razem od specjalisty a nie z forów Pozdrawiam :)
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Rozpoczęcie współżycia to bardzo ważna i delikatna sprawa, z którą naprawdę nie warto się spieszyć. Do tej chwili powinniście być gotowi oboje i pewni w 100%. Lepiej jest zaczekać niż żałować tak ważnej chwili w swoim życiu.

Pierwszy raz często jest "nieudany", towarzyszy mu ból i krwawienie. Bardzo ważne jest, aby obydwoje z partnwrów byli pewni, szczególnie kobieta, gdyż stres może spowodować utrudnienie. Członek powinien wejść cały i błona dziewicza zostanie przerwana. Jeśli to się nie udaje, warto zaczekać i spróbować za jakiś czas.

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.