Czy BMI jest wiarygodnym wskaźnikiem otyłości?

Czy BMW jest wiarygodnym wskaźnikiem otyłości? Jeśli nie, to czy jest jakiś lepszy algorytm?

Witam!
BMI nie jest wiarygodne dla osób aktywnie uprawiających aktywność fizyczną oraz sportowców. Jeśli chodzi o osoby otyłe, to oprócz wyznacznika BMI polecam analizę składu ciała, która dokładnie wyznacza wiele parametrów. Wykonywana jest specjalistycznym sprzętem diagnostycznym w gabinetach dietetycznych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w moim artykule, do którego podaje link http://portal.abczdrowie.pl/analiza-skladu-ciala-nowoczesna-metoda-na-zbadanie-kondycji-twojego-organizmu
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

BMI ma dosyć szeroki zakres, ponieważ norma waha się w zakresie +-10kg. Nie jest to również dobry wyznacznik dla osób intensywnie uprawiających sport, ponieważ masę ciała zawyża duża ilość tkanki mięśniowej. Bardziej wiarygodna jest analiza składu masa ciała, która mówi nam jakie mamy proporcje masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej, tkanki tłuszczowej wisceralnej, a także zawartości wody w organizmie.