Czy BMI wynoszące 12,4 zagraża życiu?

Witam! Czy waga 35,6 kg/ 168 cm BMI 12,4 (cierpię na anoreksję) zagraża życiu? Co może się stać?

Tak, jest to bardzo niska masa ciała. Należy pamiętać, że organizm, do którego nie dostarcza się odpowiedniej podaży kalorii, nie ma prawa funkcjonować prawidłowo. Dochodzi do wszelkich niedoborów i związanych z nimi niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. Mogą wystąpić problemy związane z układem pokarmowym (zaparcia, wzdęcia), anemia, obniżenie odporności, obniżenie płodności, stany hipoglikemii, osłabienie mięśni – także oddechowych. Organizm zaczyna pobierać energię z własnych tkanek, ale nie tylko tłuszczowych. Taki stan może doprowadzić do białkowego niedożywienia organizmu, które jest bardzo niebezpieczne. Radzimy jak najszybciej udać się do lekarza, w celu podjęcia holistycznej terapii mającej na celu wyjście z anoreksji. Jest to stan zagrażający Pani życiu.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam.

Tak niska masa ciała stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Poza wszelkimi niedoborami witaminowymi, mineralnym itp. mogą pojawić się inne konsekwencje: anemia, spadek odporności organizmu, bezpłodność, albo i śmierć z wycieńczenia organizmu.
Warto udać się do specjalisty, który wprowadzi odpowiednią terapię, by ratować Pani życie.

k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

Taka masa ciala zagraza zdrowiu a nawet zyciu osoby. Prowadzi do wyniszczenia organizmu, a wczesniej do zaburzenia pracy wszystkich ukladow. Mozna odzywiac sie zdrowo bez koniecznosci posiadania nadwagi dlatego zachecam do odwiedzenia dietetyka.

Tak. Zdecydowanie jest to waga zagrażająca życiu. Polecam zgłosić się do lekarza Poz który zleci specjalistyczne badania Pani zdrowia. Ponadto niezbędne jest podjęcie współpracy z psychologiem terapeutą zaburzeń odżywiania. Im szybciej zglosi się pani do terapii, tym mniejsze spustoszenie będzie zachodzilo w Pani organizmie i psychice. Pozdrawiam