Czy Boiron Alumina 5 CH można podawać dzieciom?

Czy BOIRON Alumina 5 CH można podawać dzieciom? I jak rozpuszczać? W 10 ml przygotowanej wody? Dostałam ten lek z połączeniem z Nux vomica 9ch

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Leki oraz suplementy diety przypisywane są przez lekarza dla konkretnej osoby. Nie należy bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem stosować preparatu u innej osoby. Należy skonsultować się z pediatrą prowadzącym dziecko lub gastroenterologiem, aby stwierdzić czy występują objawy somatyczne u dziecka i na jakim podłożu. Jeśli tak to lekarz ze względu na diagnozę podejmie decyzję o wyborze farmakoterapii.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!
Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306