Czy ból głowy i utrata pamięci wymaga leczenia?

Dzień dobry. Mam bardzo ważne pytanie odnośnie mojej mamy. Otóż moją mamę od dłuższego czasu (ok. 2lat) łapią miejscowe bóle głowy, nasilily się do tego stopnia, że traci prawie przytomność, a do tego doszły problemy psychicznie, o ile to tak można nazwać.. Zapomina co się stało chwile temu, odcina się i czasem, gdy coś się do niej mówi to nie kontaktuje. Zdarza jej się nawet zasłabnąć. Czy to może być coś poważnego? Czy warto mamę ciagac po lekarzach?

Dzień dobry.

Dobrze, że zdecydowała się Pani napisać o sytuacji Pani mamy. Biorąc pod uwagę opisane przez Panią objawy, dobrze, by Pani lub ktoś z rodziny zgłosił się z Pani mamą do Poradni Zdrowia Psychicznego na konsultację do psychiatry lub do poradni neurologicznej na konsultację do neurologa. Zachęcam też, by nie odkładać tej wizyty. Bez konsultacji i badań trudno powiedzieć coś więcej na temat objawów, jakie występują u Pani mamy.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka internistyczna, neurologiczna i psychiatryczna oraz ewentualne leczenie specjalistyczne.

Pozdrawiam serdecznie